Central European Lung Cancer Patient Network CELCAPANET
Central European Lung Cancer Patient NetworkCELCAPANET

JE TŘEBA VZÍT NA VĚDOMÍ

Nová svépomocná skupina nikdy nezačíná jako skupina. Rozvíjí se do podoby skupiny v průběhu kratšího či delšího procesu z určitého počtu jednotlivých osob. Členové skupiny pociťují vzájemnou sounáležitost a zasazují se společně za její cíle, neboť jsou přesvědčeni o tom, že jich mohou společně dosáhnout lépe než každý sám za sebe. 

Proces rozvoje zahrnuje budování vzájemné akceptace a důvěry, shromažďování informací a jejich zpracování, vyjasnění vztahů a rolí, hledání cílů a rozhodnutí ve smyslu organizovat se ke společnému úsilí a rovněž vyhodnocení procesu a zpětnou vazbu. Při tomto nelze stanovit žádný počátek a žádný konec, spíše lze očekávat, že tento proces rozvoje skupiny bude stále nově probíhat.

Cítit se součástí nějaké skupiny a zasazovat se společně o její činnost může být pro každého jednotlivce velmi naplňující a obohacující.

Velmi rádi vás jako skupinu doprovodíme na vaší cestě k úspěchu. Vy při tom rozhodujete, která témata jsou pro vás důležitá a zajímavá, resp. kterým tématům se chcete věnovat hlouběji.

Všem, kteří chtějí založit svépomocnou skupinu, přejeme mnoho úspěchů, trpělivosti a vytrvalosti!

Druckversion | Sitemap
© 2021 Central European Lung Cancer Patient Network